BlackJack

Blackjack (2)

black_jackBlack Jack to jeden z bardziej dynamicznych tytułów karcianych, który oddaje do naszej dyspozycji rozgrywkę na wysokim poziomie, uwzględniającą możliwość konkurowania przy kartach. Internetowa wersja tej gry jest uproszczona, albowiem jedynym naszym przeciwnikiem jest w tym wypadku krupier. To daje nam jednak pewną przewagę, albowiem tylko on, albo zły układ kart może nas odciągnąć od naszej wygranej.
Sama rozgrywka w grę Black Jack jest w kasynie opracowana w bardzo przystępny sposób dla samego gracza. Mamy do dyspozycji bardzo kolorowy i wygodny stół, który będzie naszym polem manewru. Na nim oczywiście znajduje się pula żetonów, oraz pula kart, która będzie wprowadzana do naszej dyspozycji.

Żetony są odzwierciedleniem naszego konta, albowiem to właśnie one są wyznacznikiem ilości pieniędzy, które posiadamy na naszym realnym koncie gracza. Żetony ustawiamy w formie stawek pieniężnych, tak więc jeśli ustawiamy żeton o nominale 5, z naszego konta pobierana jest pięciokrotność kwoty 1zł.

 
Jak wygląda gra
Wygląd gry jest prosty i oczywisty. Pierw dokonujemy własnego zakładu, który opiewa na daną kwotę, czyli na ustaloną ilość żetonów, które kładziemy na nasz stół. Kiedy stawka jest akceptowana przez krupiera, wchodzimy do gry i krupier przechodzi do rozdania nam kart. Mamy do dyspozycji 1 kartę. Możemy dobrać kolejną i kolejną, lecz naszym podstawowym celem jest osiągnięcie układu kart który jest równy liczbie “21”.
scrn_black_jack
Oczywiście łatwiejszym rozwiązaniem jest uzyskanie Jokera, albo dwóch asów, lecz zakładamy iż zostaną nam pierw wydane karty o nominałach liczbowych.
Jeśli jesteśmy blisko naszego układu, który chcemy osiągnąć, najlepiej jest skończyć rozdanie, naciskając na “Stand” – wtedy dany układ kart pozostaje w niezmienionej formie i czekamy na krupiera.

Jeśli natomiast chcemy zwiększyć nasz układ, przybliżając go do liczby 21, wtedy naciskamy “Hit” – po tym posunięciu, krupier wydaje nam kartę (może ona przebić liczbę 21 łącznie z naszą kartą)
Przycisk “Double” oznacza podwojenie naszej pierwotnej stawki.