Historia videopokera

best-video-poker-e1440189254770

vpVideopoker to gra która nie jest stara, choć jak wiadomo, wywodzi się z prawdziwego pokera, który już sam w sobie jest wiekowo dość stary. Jeśli chodzi o początki pokera, to trudno jest określić jego pierwotne tradycje, oraz zakres dostępu do gry. Jak jednak w wypadkach takich historii bywa, istnieje parę możliwości dzięki którym możemy określać jakieś fakty odnośnie pokera.

Najbardziej znana Historia videopokera to ta, która mówi o starożytnej grze „Nas” – to właśnie od niej podobno wziął się poker. Gra rozgrywana była kilka tysięcy lat temu w Persji – dziś jest to Iran. Dzięki temu gra mogła trafić przy pomocy Perskich Marynarzy właśnie do Stanów Zjednoczonych, gdzie stała się mocno popularna. Gra mogła trafić na początku XIX wieku, kiedy to marynarze grywali w tą grę w portach Luizjany.

Jeśli chodzi jednak o pierwsze informacje o pokerze w Ameryce Północnej, to pochodzi ona również z czasów XIX wieku, kiedy to Angielski aktor opisywał swoje podróże do północnej części Ameryki. Od tamtego czasu poker coraz bardziej popularyzował się w głąb kraju, dzięki czemu w pewnym momencie był on znany praktycznie w każdym zakamarku Ameryki. Dziś osoby które zastanawiają się nad rozwojem pokera, oraz nad mnogością jego odmian, mogą być pewni, iż miał on sporo czasu na swoje ewolucje.

Poker dziś

vp_historiaNie od dziś poker jest dostępny dla nas w wielu odmianach, również elektronicznych. Już w dobie sprzętu komputerowego, kiedy generowano pierwsze automaty videopoker stał się strasznie pożądanym tytułem, który chciało rozgrywać wiele osób. Szybko pojawiły się więc automaty do gier, które zaproponowały nam możliwość rozgrywki w elektroniczną wersję pokera.

Kiedy natomiast internet stał się popularny, automaty do gier zostały zastąpione hazardowymi kasynami, które dziś udostępniają nam do dyspozycji możliwość rozgrywki w każdy znany ludzkości typ pokera, w tym również videopokera. Jest to świetna propozycja, która pozwala nam dziś nawet na wejście już bardziej w styl rozgrywki retro, ponieważ videopoker udostępnia nam stary styl rozgrywki.