Opis pól ruletki amerykańskiej

premium-american-roulette_EN

pola_ruletki_usaOpis pól ruletki amerykańskiej

Ruletka amerykańska to jeden z najpopularniejszych rodzajów ruletki, a od standardowej wersji, różni się tym, że na kole do gry znajdziemy nie jedno, a dwa zera, a dla gracza oznacza to tylko jedno – większe prawdopodobieństwo przegranej, gdyż w momencie, gdy kulka ląduje na zerze, kasyno zgarnia całą stawkę.
Łatwo można zatem wywnioskować, że amerykańska wersja ruletki jest po prostu bardziej ryzykowna, od standardowej ruletki z tylko jednym polem zerowym, a gracze żądni jak największego ryzyka, chętnie wybierają tę właśnie wersje gry w kasynach na całym świecie.

Ułożenie symboli na kole ruletkowym

Ułożenie liczb na kole do gry przedstawia się następująco :

00, 27, 10, 25, 29, 12, 8, 19, 31, 18, 6, 21, 33, 16, 4, 23, 35, 14, 2
0, 28, 9, 26, 30, 11, 7, 20, 32, 17, 5, 22, 34, 15, 3, 24, 36, 13, 1

pola_ruletki_usa_3Zauważyć możemy, że na kole znajduje się 36 numerów i dwa pola z zerami. Liczby nie znajdują się kolejno obok siebie, są ”rozsiane” po całym kole do gry.

Pola zerowe, a prawdopodobieństwo wygranej
Prawdopodobieństwo wygranej klienta kasyna, w przypadku amerykańskiej wersji ruletki jest nieco mniejsze, niż w przypadku ruletki europejskiej i wynosi dokładnie 46,37%. Pozostałe kilka procent to przewaga kasyna, spowodowana właśnie dwoma polami zerowymi.
Z kolei prawdopodobieństwo wytypowania tylko jednego, konkretnego numeru wynosi w tym przypadku 1 do 38.

Skąd właściwie wzięły się dwa zera na kole ruletkowym ?
Dobre pytanie. Dlaczego ktoś wymyślił tego rodzaju utrudnienie dla graczy?
Ruletka w XIX wieku zyskała popularność w Ameryce. Była ona bardzo popularna podczas tak zwanej ”gorączki złota”. Większość kasyn oferowało francuską wersję ruletki, właśnie z dwoma zerami, co pozwalało na większe szanse na wygraną kasyna. Od tego właśnie czasu, wersja ruletki z jednym zerem, która była bardziej popularna w Europie, została nazwana ruletką europejską, natomiast wersja z dwoma polami zerowymi, która o wiele bardziej przyjęła się w Ameryce, została nazwana ruletką amerykańską.