Historia Keno

HW1867P205983

keno_historiaHistoria Keno – jedna z najstarszych gier hazardowych, znana już w starożytności i sławna do dziś na całym świecie. Rozgrywana w kasynach stacjonarnych, oraz internetowych, a także w punktach lotto.

Taka właśnie krótka formuła najlepiej opisuje grę liczbową, jaka jest keno.
Powiedzmy jednak o tej prostej, aczkolwiek bardzo fascynującej grze coś więcej.

Setki lat temu, w starożytnych Chinach grano w grę, w której trzeba było odgadnąć, jeden, prawidłowy symbol, spośród 120 różnych chińskich znaków. Pieniądze pozyskane z gry przez ówczesne ”władze”, zostały przekazywane na budowę Wielkiego Chińskiego Muru.
Ta właśnie pierwotna wersja gry przetrwała, przenoszona z pokolenia na pokolenie przez setki lat, aby w XX wieku znaleźć się nigdzie indziej, jak w Stanach Zjednoczonych.
Tam została ona z biegiem czasu nieco zmodyfikowana: chińskie symbole zostały zastąpione liczbami, a ich ilość została zredukowana ze 120, na 80. Pod taką właśnie postacią, gra zachowała się po dzień dzisiejszy.
Gra ma jednak także swoje europejskie korzenie.
keno_historia_2Europejska wersja Keno narodziła się w XVI wieku w Genui (Włochy), a wzięła się ze sposobu wyboru ówczesnej władzy miasta. Proces doboru radnych miał właśnie formę delikatnej gry liczbowej.

Gra wkrótce zyskała bardzo dużą popularność, jednak krótko potem, gdy najlepsze czy miasta upadły, o grze również po prostu zapomniano.

W 1953 roku Keno ponownie narodziło się w Niemczech, a dokładanie w samym Berlinie.
Gra ”zagościła” na zachodzie na stałe i zaczęła się rozprzestrzeniać po sąsiadujących krajach, stamtąd też prawdopodobnie trafiła właśnie do Polski.
Na dzień dzisiejszy w zasadzie nikt nie myśli o tym, skąd wzięła się gra, gdyż jest ona popularna w kasynach na całym świecie.
Keno cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na to, że jest to gra niezwykle prosta.
Na rozgrywkę często decydują się osoby które regularnie grają w lotto, gdyż obydwie gry są do siebie bardzo podobne.

Keno może okazać się idealną rozrywką dla osób, mających szczęście do liczb.